AlterGirl

Blog o modzie i kulturze alternatywnej

Co to jest Neogal?

Z tymi eklektycznymi stylami zawsze jest problem.

Niby styl Neogal wywodzi się z Japonii, bo przecież to skrót od „Neo-gyaru”. Z drugiej strony przecież neogal czerpie z mody techno, rave i grunge lat 90. To jak to właściwie jest?

 

Neogal Neo Gal

Zdjęcie ukradzione z Dollskill.com

Tak, Neogal wywodzi się z Gyaru (nie, tego wam nie wytłumaczę, nie podejmuję się), natomiast ma z nim dość mało wspólnego. Jest to efekt zainteresowania Japonek modą zachodnią (chodzi głównie o wielkie marki, takie jak Gucci). Idealna Neogal jest osobą pochodzenia mieszanego, jest bardzo szczupła, o bladej cerze, ale zachodnich rysach twarzy.

Mówi się, że osobą, która stworzyła styl Neogal jest Alisa Ueno, właścicielka sklepu Fig&Viper, który sprzedaje ubrania w tym stylu.

 

#ultrakorea2014 day ✌️ #umf

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Alisa Ueno FIG&VIPER (@alisaueno)


Makijaż Neogal jest raczej stonowany, ale istotne są wyraźnie zaznaczone brwi i usta. Włosy są blond, albo w pastelowtm odcieniu, zwykle splecione w warkoczyki, albo zebrane w dowolną liczbę wysokich koczków. Na twarzy Neogalsy często przyklejają naklejki, albo zakładają łańcuszki na włosy – nie ma tu czegoś takiego jak umiar. W ubraniach widać mocno wpływy sceny techno i rave, czyli mikroskopijne bluzeczki w neonowych, lub pastelowych kolorach, hologramy, srebro i przezroczysty plastik. Buty koniecznie na platformach, najlepiej firmy Buffalo.

Buty Buffalo vintage neogalLifestylowo klimat Neogal związany jest właśnie z imprezami, festiwalami i narkotykami (o nie!).  Nie jest to styl dla grzecznych dziewczynek, o czym świadczą często niecenzuralne, śmieszne napisy i grafiki na koszulkach.

 

 

Dla ciekawskich – z zachodnich sklepów najszerszy wybór ubrań w tym stylu oferuje Dollskill. Z polskich sklepów na razie znalazłam tylko Sugarpills – jeśli znacie coś jeszcze, dajcie znać pod spodem w komentarzach.

 

3 Comments

 1. Straszne to trochę ._. Nigdy nie przepadałam za rzeczami z Japonii a w szczególności za ich stylami.

  Swoją drogą, wiem, że lubisz Tribal więc jeśli jedziesz na Pyrkon w tym roku, to zapraszam w sobotę o 21 do Auli 1. Występujemy z Medeiną w tanecznym przedstawieniu Voodoo Show. Będą umarlaki, wiedźmy i lightshow 🙂

  • Postaram się wpaść. Na Pyrkonie będę na pewno.
   I nie ma się czego bać 😀 Styl jak styl, warto go znać i wyciągać z niego na co dzień najlepsze elementy.
   Osobiście uwielbiam Neogal, ale obawiam się, że nie jestem wystarczająco „cool”, żeby dać mu radę XD

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

© 2018 AlterGirl

Theme by Anders NorenUp ↑